Digjet automjeti në Lushnje, detajet e para të ngjarjes, ja çfarë raportohet

0

Nga burimet bëhet me dije se është djegur një automjet tip Ford rreth orës 6 të mëngjesit.

Ngjarja ka ndodhur në hyrje të lagjes Savër të Lushnjes.

Drejtuesi i mjetit kishte ardhur punëtorët si çdo mëngjes dhe kishte parë të dilte tym nga pjesa e motorrit.

Ka dalë nga mjeti fatmirësisht para se mjeti të digjej totalisht.

Megjithë ndërhyrjen e menjëhershme të Zjarrfikësve pas njoftimit, nga mjeti nuk ka mbetur asgjë.

Fatmirësisht në momentin e konstatimit të zjarrit punëtorët nuk kishin hipur në mjet.

Sipas të dhënave paraprake të policisë shkak dyshohet të ketë qenë një shkëndijë elektrike pasi mjeti ishte i ndezur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu