Dy procedime për drogë dhe aksident në Gramsh dhe Elbasan

0

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin M. C., 20 vjeç, banues në Gramsh, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një sasi të vogël lënde të dyshuar narkotike cannabis sativa.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin M. Sh., 28 vjeç, banues në Elbasan, pasi mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor “Peqin-Elbasan”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit, dhe si pasojë automjeti ka goditur një automjet tjetër që ka qenë i ndaluar në anë të rrugës. Nga përplasja janë dëmtuar lehtë 3 pasagjerë në këto 2 automjete, të cilët pasi kanë marrë asistencë mjekësore, janë larguar në banesa.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu