Ekipi i Brojës ndërron pronësi, çfarë do të ndodhë me sulmuesin e Kombëtares shqiptare

0

Southempton do të ndryshojë pronësi. Lajmin e ka bërë publik vetë klubi në një postim në Instagram, ku shpjegon detajet e kësaj lëvizjeje.

“Përgjatë këtyre dy viteve kemi kërkuar një investitor të duhur për klubin. Tani kemi gjetur zgjedhjen perfekte. “Sport Republic” janë investitorë me eksperiencë në fushën e futbollit,” u shpreh drejtori i klubit Martin Semens.

Çfarë janë “Sport Republic”? Një kompani me bazë në Londër, e themeluar nga Henric Craft dhe Rasmus Ankersen. Vizioni i tyre është të ndihmojnë futbollin dhe teknologjinë, që të arrijnë maksimumin e potencialit.

Dragan Solak është themeluesi i “United Group”, e cila është lider në fushën e telekomunikacionit dhe medias në Europën Lindore. Sa i përket Armando Brojës, ai do të vijojë të jetë pjesë e ekipit në bazë të marrëveshjes në gusht të vitit të kaluar. Sulmuesi shqiptar do të përmbushë huazimin deri më 31 maj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu