Elbasan/ Preket me COVID-19 një pjesëtar i komunitete rom, ja ku e mori sëmundjen

0

Qyteti i Elbasanit ka regjistruar një rast të ri me koronavirus.

Ai është një qytetar i komunitetit rom.

Ky shtetas ka qenë i shtruar në QSUT, ku mendohet të jetë i infektuar.

Rasti i sotëm e çn në 4 numrin e qytetarëve aktivë me COVID-19 në këtë qark.

Dy prej tyre janë nga qyteti Elbasan dhe dy raste të tjera, nënë e bijë, nga Belshi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu