FIFA përzgjedh formacionin më të mirë të vitit. Ja kush janë 11 futbollistët?

0

Pas përcaktimit të portierit e trajnerit “më të mirë”, si dhe të çmimit “Puskas” për golin më të bukur, FIFA ka prezantuar në mbrëmjen gala për publikun e gjerë edhe “formacionin më të mirë të vitit”, ku për rreshtimin është përdorur skema taktike, 3-3-4.

Në portë çuditërisht është vendosur Thibaut Courtois, me mbrojtjen që plotësohet nga Achraf Hakimi, Virgil van Dijk dhe Joao Cancelo.

Për mesfushën dy “arkitektë” dhe një “katalizator”, me FIFA-n, që ka përzgjedhur, belgun Kevin de Bruyn, kroatin Luka Modric dhe brazilianin Casemiro.

Sulmi i mbushur plot “klas” e “yje”, teksa në formacionin përfundimtar janë vendosur Lionel Messit, Kylian Mbappe, Karim Benzema dhe norvegjezin Erling Braut Haaland.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu