Gafa e televizioni publik i Malit të Zi, mbulojnë lajmet e luftës në Ukrainë me pamje nga një videolojë

0

MALI I ZI- Që nga fillimi i agresionit në Ukrainë, nuk ka pasur një program lajmesh në të cilin të paktën disa minuta nuk i kushtohen kësaj teme. Dhe ndërsa regjistrimet dhe fotot nga fusha e betejës mund të gjenden lehtësisht në platforma të shumta mediatike, Radio Televizioni i Malit të Zi (RTCG) doli me një ide shumë inovative. Përkatësisht, gjatë pasqyrimit të situatës aktuale në Ukrainë, në televizionin shtetëror janë shfaqur pamje nga një video-lojë.

“Dhe shikoni se çfarë po bën RTCG, përveç një milion regjistrimesh nga Ukraina, përdorin një video nga loja hahaahahaha. Edhe pse asgjë e çuditshme nga menaxhmenti i ri”, thuhet në një reagim.


Kjo situatë e çuditshme ka bërë shumë njerëz të qeshin, duke qenë se është televizioni shtetëror i një vendi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu