Gjashtë dronë u rrëzuan gjatë natës në të gjithë Krimenë

0

Guvernatori i Krimesë i instaluar nga Rusia thotë se gjashtë dronë u rrëzuan në të gjithë rajonin gjatë natës.

Sergei Aksyonov tha në një postim në Telegram se nuk kishte viktima, shkruan Sky News.

Ai pretendoi se gjashtë dronët u vendosën dhe u rrëzuan nga forcat e mbrojtjes ajrore. Krimea u aneksua nga Rusia nga Ukraina në vitin 2014, por njihet ndërkombëtarisht si pjesë e Ukrainës.

Sulmet ndaj objektivave të mbajtura nga Rusia janë intensifikuar në dy javët e fundit, veçanërisht në Krime.

Ukraina, pa konfirmuar ndonjë rol në ato sulme, thotë se shkatërrimi i infrastrukturës është përgatitje për sulmin e saj të planifikuar tokësor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu