Grabitja në Kashar dhe e Rinasit, Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimin për të pandehurit

0

Gjykata e Posaçme le ne fuqi vendimin për grabitjen e Kasharit, ate te bankes te stacioni trenit dhe grabitjen e Rinasit

Vendimet:

Dash Kupa – 27 vite burg,
Ernest Kupa – 26 vite burg,
Neim Avdylaj – 26 vite burg,
Fatjon Xhyliu – 21 vite burg,
Dritan Sinani – 20 vite burg,
Aleksandër Murataj – 19 vite burg.

Dy bashkëpunëtorët e drejtësisë, Ditjon Memlika dhe Admir Çerpja janë dënuar me nga 5 vite e 6 muaj burg. Ditjon Memlika është liruar një javë më parë, dhe ka qenë në të njëjtat kushte si Çerpja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here