Guardiola tregon se kur do të largohet nga Man City

0

Pep Guardiola tregoi se do të largohej nga Manchester City nëse nuk arrin të motivojë lojtarët e tij për të ri-gjetur formën e tyre më të mirë.

City është kampion i Ligës Premier në katër nga pesë sezonet e fundit dhe aktualisht është pesë pikë prapa liderit të ligës, Arsenalit, në vendin e dytë.

Ata humbën derbin e Mançesterit të shtunën e kaluar pasi morën epërsinë, por u rikthyen nga deficiti prej dy golësh për të mposhtur Tottenham Hotspur në mesjavë.

Duke folur pas asaj ndeshjeje, Guardiola pranoi se skuadrës së tij – madje edhe tifozëve i mungonte motivimi pas kaq shumë sukseseve, dhe ai tani është zotuar të largohet nga klubi nëse nuk mund ta kthejë situatën.

“Unë fitova katër tituj të Ligës në Spanjë radhazi dhe nuk ishte e njëjta gjë për të pestin. Nuk po vdisja mjaftueshëm! Real Madridi na mundi në ligë”, ka thënë fillimisht Guardiola.

“Unë e kuptoj se si ndihen lojtarët e mi, por jam këtu për ta ndaluar atë. Kryetari e di këtë. Dua të jem këtu përndryshe nuk do të kisha nënshkruar një kontratë të re në fillim të këtij sezoni, por nëse humbas ekipin, humbas diçka nuk mund të jem këtu”.

“Klubi duhet të ecë përpara. Këto gola që kemi pranuar kundër Manchester United nuk janë të pranueshme. Tifozët tanë duan më shpesh pjesën e dytë kundër Spurs. Kjo është ajo që ne duhet të bëjmë”, përfundoi spanjolli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu