Guvernatori: Trupat ukrainas kanë fituar terren në Luhansk

0
Ukrainian soldiers attend their positions, in the Donetsk region, Ukraine, Saturday, July 2, 2022. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Serhiy Haidai, guvernatori i rajonit të Luhanskut, ka deklaruar se trupat ukrainase kanë fituar terren në rajonin lindor, sipas The Guardian.

Në një përditësim të postuar në Telegram, Haidai tha se forcat ukrainase kanë “përparuar pak” në rajonin e Luhansk dhe kanë zmbrapsur sulmet ruse.

“Rajoni i Luhanskut vazhdon të mbrohet. Sulmet e armikut janë zmbrapsur, ka disa rezultate pozitive: ushtarët tanë kanë avancuar dhe kanë fituar terren. Ne jemi në pritje të de-okupimit,”  tha Haidai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu