Harta e re gjyqësore/ Ja cilat janë gjykatat që do të mbyllen, do të bëhet publike javën e ardhshme

0

Javën e ardhshme ministria e drejtësisë pritet që të bëjë publike hartën e re gjyqësore, ku pritet të bëhet mbyllja e disa gjykatave dhe prokurorive.

Mësohet se gjykatat që do të mbyllen me propozim të KLGJ-së janë ajo e Matit, Laçit, Tropojës, Pukës dhe Përmetit, ndërkohë që rrjedhimisht mbyllen dhe prokuroritë që funksionojnë pranë tyre.

Ishte ministri i Drejtësisë Ulsi Manja i cili tha sot se harta pritet që të bëhet publike javën e ardhshme dhe synon që të jetë sa më pranë qytetarëve për tiu shërbyer atyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here