Humb ofertën për të apeluar,Johhny Deep zbulohet se ka rrahur 12 herë ish-gruan e tij

0

I turpëruar Johnny Depp humbi sot ofertën e tij për të apeluar kundër një vendimi të ashpër të Gjykatës së Lartë që ai goditi ish-gruan Amber Heard 12 herë. 

Një gjykatës në Gjykatën e Lartë vendosi që kishin të drejtë ta markonin Depp, 57 vjeç, një “grua dhunues” për sulmet brutale ndaj ish-tij, 34 vjeç. Por Depp kërkoi nga Gjykata e Apelit që të japë leje për një ankesë që mund të rrëzojë vendimin dhe të shohë një rigjykim . Gjykatësit më të mirë sot vendosën në mënyrë kategorike kundër aktorit të Hollivudit pasi apeli nuk ka “asnjë perspektivë të vërtetë suksesi”.

Përfundimi sot u mirëprit nga zonja Heard. Një zëdhënëse e aktores tha: “Ne jemi të kënaqur – por kurrsesi të befasuar – nga mohimi i gjykatës i kërkesës së Z. Depp për apel.

“Provat e paraqitura në rastin e Mbretërisë së Bashkuar ishin dërrmuese dhe të pamohueshme. “

Për ta përsëritur, verdikti origjinal ishte se Z. Depp kreu dhunë në familje ndaj Amber në jo më pak se 12 raste dhe ajo kishte frikë të jetonte. Vendimi dhe gjykimi i gjatë, i arsyetuar mirë, përfshirë gjykimin konfidencial, janë pohuar.

Pretendimi i Z. Depp për prova të reja dhe të rëndësishme nuk ishte asgjë më shumë se një strategji shtypi dhe është refuzuar me forcë nga gjykata. 

Burimi : The Sun

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu