I grisi pizhamet dhe përdhunoi gruan e tij, shqiptari në Greqi del para Gjykatës: Është gjëja më e shtrenjtë që kam në jetë!

0

Më konkretisht, 27-vjeçarja ka treguar se është e martuar prej 10 vitesh me 39-vjeçarin dhe se kanë dy fëmijë, një djalë 9-vjeçar dhe një vajzë 6-vjeçare. Që nga fillimi i martesës së tyre, ajo tregon se është përballur me probleme, për shkak të dhunës psikologjike e verbale, por edhe për shkak se ai e detyron të kishte kontakte seksuale me të kundër dëshirës së saj.

GREQI- Një 39-vjeçar shqiptar do të ulet në bankën e të akuzuarve pasi akuzohet se ka përdhunuar gruan e tij, bashkatdhetare, 27 vjeçe dhe nënë e dy fëmijëve të tyre të mitur. I akuzuari, i cili është liruar me kushtin shtrëngues të largimit nga shtëpia familjare, është arrestuar nga punonjësit e Policisë së Nëndrejtorit të Sigurisë Rodos më 23 qershor 2021.

Ai u raportua nga gruaja e tij se pasi e kishte goditur, kërcënuar dhe përdhunuar. Pas marrjes në pyetje, i pandehuri nuk e pranoi akuzën dhe pretendoi se ishte një keqkuptim.

Më konkretisht, 27-vjeçarja ka treguar se është e martuar prej 10 vitesh me 39-vjeçarin dhe se kanë dy fëmijë, një djalë 9-vjeçar dhe një vajzë 6-vjeçare. Që nga fillimi i martesës së tyre, ajo tregon se është përballur me probleme, për shkak të dhunës psikologjike e verbale, por edhe për shkak se ai e detyron të kishte kontakte seksuale me të kundër dëshirës së saj.

Siç e përshkroi ajo, më 22 qershor 2021, u kthye në shtëpi me burrin e saj pas punës. Fëmijët po flinin në dhomë. Ajo bëri banjë, veshi pizhamet dhe u shtri në krevat për të fjetur pasi ishte shumë e lodhur.

Burri i saj hyri lakuriq dhe iu afrua. Ajo, siç tha, refuzoi sepse ishte e lodhur dhe ai i grisi pizhamet dhe të brendshmet me duar dhe pas refuzimeve të saj i tha: Ti je gruaja ime dhe unë do të bëj çfarë të dua me ty!

Më pas e goditi në fytyrë. Më tej, ajo shtoi se ai i kishte thënë se do ta vriste, siç kishte bërë piloti me gruan e tij, referuar rastit të Carolinës.

Pasi e përdhunoi, ai u shtri pranë saj dhe i kërkoi që ta përqafonte, gjë që ajo bëri për të ndaluar dhe ata fjetën bashkë. Ajo ka pohuar se edhe në të kaluarën e ka detyruar të kryejë një akt seksual, ndërkohë që e ka rrahur disa herë.

Duke kërkuar falje në prani të avokatit të tij, ai mohoi akuzën e përdhunimit dhe theksoi se e njeh bashkëshorten prej afro 12 vitesh dhe se janë martuar në vitin 2010. Nga martesa kanë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë. Ai tha se erdhi në Rodos me familjen e tij në vitin 2018.

Ai shpjegoi se si të gjitha martesat, edhe martesat e tyre kalojnë disa kriza dhe në çift është normale të mos pajtohen për disa çështje dhe të zihen ndonjëherë. Gruan e tij, siç dëshmoi ai, tha se e do është gjëja më e rëndësishme në jetën e tij bashkë me dy fëmijët e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu