Vjen medalja e parë për shqiptarët nga Lojërat Olimpike të Tokios

0

Vjen medalja e parë nga Lojërat Olimpike të Tokios për shqiptaren Distria Krasniqi

Fantastike! Distria Krasniqi arrin fitoren e radhës në Lojërat Olimpike të Tokios dhe tashmë e ka të sigurt një medalje.

Pasi mposhti Chen Hao Lin të Taipeit Kinez me ippon, kategoria -48 kg, xhudistja dardane ka triumfuar edhe ndaj Urantsetseg Munkhbat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here