I riu shqiptar arrestohet në Itali për trafikim droge

0

Pasiten e djeshme efektivët e Policisë së Rimini-t arrestuan një shtetas shqiptar, i cili ishte arrestuar për qëllime trafiku droge.

Rreth orës 16:00, në timon, gjatë shërbimit normal të patrullimit, ka vënë re një makinë që ka përshpejtuar papritur në pamjen e mjetit të policisë.

Ky reagim ka bërë që policët ta ndalojnë dhe t’i nënshtrohen kontrollit. I pyetur nëse posedonte drogë, i riu, një shtetas shqiptar 28 vjeç, ngriti dorezën e marshit për shkak të gjendjes së lartë të agjitacionit, duke zbuluar një pako gome të futur brenda.

Në këtë moment policët i kërkuan të huajit t’i tregonte përmbajtjen e pakos, duke gjetur brenda 8 mbështjellës të paketuar, të cilat më pas u gjetën me kokainë. Në rrethana të tilla, operatorët kanë kontrolluar subjektin dhe makinën, duke i gjetur në zotërim një shumë prej 480 € të ndarë në prerje të ndryshme.

Më tej, policët arritën në shtëpinë e të huajit, ku gjetën tre rrotulla filmi të destinuar për paketimin e lëndës narkotike dhe një mbështjellës të paketuar, ku më pas u konstatua se kishte marijuanë.

Për shkak të ngjarjeve të ndodhura, subjekti u arrestua dhe u shoqërua në Komisariatin e Policisë, në pritje të vendimit shumë të drejtpërdrejtë të Gjykatës së Riminit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu