Ish-modelja kërkon ti zhvasë shifrën stratosferike nga Ronaldo-s. Pretendon se e ka përdhunuar

0

Ndonëse ka kaluar shumë vite që nga skandali i vitit 2009 ku u përfshi dhe futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo, ish-modelja që pretendon se është përdhunuar nga ylli i famshëm është rikthyer në qendër të vëmendjes, teksa e akuzon për përdhunim dhe i kërkon plot 65 milionë euro, ku 2 milion janë shpenzimet e gjyqit që u zhvillua në vitin 2016.

Ish-modelja është Kathryn Mayorga, e cila tashmë kërkon këtë shumë parash si dëmshpërblim nga Ronaldo. Pas pretendimeve, në vitin 2016 ish-modelja së bashku më avokatët e saj hapi një padi civile ndaj yllit portugez në Las Vegas.

Më pas çështja u pushua me justifikimin se ajo ishte e “paaftë mendërisht”. Ndërsa në vitin 2018 ishte vetë Ronaldo i cili në rrjetet sociale. “Daily Mirror” ka publikuar së fundmi disa dokumente ku janë shkruar pretendimet e Kathryn Mayorga, e cila i bazon kërkesat e saj në disa akuza.

Burimi: italy24news.com/joq.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here