Java e Modës 2022 në New York, në pasarela kalldrëmi, kopshte botanike dhe online

0

Stilistja amerikane Tory Burch prezantonte sot koleksionin Pranverë/Verë 2022 të Javës së Modës në New York, në rrugën e kalldrëmtë para dyqanit të saj në SoHo, në Manhattan.

Kufizimet e Covid-19 kanë detyruar shumë nga eventet të kryhen online, por shumica e shfaqjeve të sezonit do të kryhen në person.

Megjithse disa nga format po mbështeten te shfaqjet virtuale, disa kanë zgjedhur vendndodhje të njohura botërore si Ulla Johnson që po jep shfaqjen në Kopshtet Botanike të Brooklyn, apo  LaQuan Smith që po mban pasarelën në ndërtesën e Empire State Building.

Shfaqjet një-javore vijojnë deri më 12 shtator, për t’u mbyllur me prezantimin e stilistit amerikan Tom Ford.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here