Jeton në shtëpinë e ish-aktores, sozia e Marilyn Monroe: Fantazma e saj ndodhet kudo

0

27 vjeçarja Jasmine Chiswell ka nisur të jetojë në vilën e yllit të ndjerë të Hollywood, Marilyn Monroe, por thotë se ndjen çdo natë hapat e fantzmës së saj teksa tenton të bjerë në gjumë, ndersa “shumë gjëra të tjera të çuditshme” ndodhin aty.

Chiswell thotë se vila e ish-yllit të ekranit është e magjepsur me fantazmën e ish-pronares: “Dëgjojmë hapa këmbësh shumicën e netëve. Kemi provuar gjithçka.
“Zhurmat nuk mund të jenë kafshë. Thirrëm dikë për të kontrolluar të gjithë pronën por asgjë. Në korridor janë qentë tanë por më duket se dikush i përkëdhel e i merr me të mira. Në fillim unë dhe burri im ishim pak të frikësuar, por kjo energji e huaj nuk ka ndjesi të keqe, ka diçka si të lumtur, ne nuk jemi më të bezdisur”, thotë pronarja e re e shtëpisë, adhuruese e Monroe.

27-vjeçarja thotë se dëshiron të jetojë ëndrrën e Hollywood pasi vazhdimisht e krahasojnë me Marilyn Monroe.

Ajo ka të njëjtat flokë të verdha me onde, buzëkuq të dukshëm dhe forma joshëse trupore si ikona e viteve 1950-të.

Gruaja me shumë ndjekës në rrjetet sociale bleu vilën Runyon Canyon për $2.5 milionë ku më parë ka jetuar Marilyn.

Por më parë Jasmine nuk dukej e tillë, dhe hezitonte të merrte stilin e të kaluarës klasike.

Vetëm kur Jasmine njohu bashkëshortin e saj producent muzikor Maverick ajo gjeti besimin të përqafonte pasionet e saj.

Por megjithse të tjerët i ngulnin sytë kur dilte në publik Jasmine ajo nisi të vishje rregullisht si Marilyn Monroe.

Tashmë asaj sjellja e re i duket diçka normale. Jasmine shpesh ndalohet nga fansa të Marilyn Monroe në rrugë, dhe merr gjithashtu shume vëmendje në internet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here