Juventusi ngec në shtëpi, merr një pikë mes polemikash!

0

ITALI – Juventus-Bologna ndajnë pikët në takimin e javës së dytë të Serie A. Pas fitores ndaj Udineses javën e parë, Juve ngec në shtëpi në përballjen me Bolognan.

Ishte Ferguson ai i cili zhbllokoi sfidën në minutën e 24’ pas asistit të Zirkzee dhe kaloi miqtë në avantazh.

Në fraksionin e dytë, më saktë në minutën e 52’ Vlahovic gjeti rrugën drejt rrjetës, por ai gol u anulua për pozicion të parregullt të Rabiot.

Megjithatë në minutën e 80’ sulmuesi e gjeti sërish rrugën drejt rrjetës, duke i dhënë barazimin ekipit të Allegrit. Pas këtij takimi Juventus renditet në vend të katërt me katër pikë, teksa Bologna merr pikën e parë dhe renditet në vend të 14.

Fiorentina-Lecce po ashtu ndajnë pikët në këtë javë të dytë të Serie A. Vendasit morën avantazhin në minutën e 3’ me Gonzalez, ndërsa në minutën e 25’ Duncan dyfishoi avantazhin e “violëve”.

Fraksioni i sytë solli një tjetër “panoramë”, me miqtë që reaguan mirë dhe ngushtuan diferencën me Rafia në minutën e 49’, ndërsa në minutën e 76’ Krstovic barazoi për Lecce-n.

Pas kësaj jave Fiorentina renditet në vend të tretë me katër pikë, teksa Lecce pozicionohet në vend të pestë po me katër pikë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu