KATEGORIA

LIBRAZHD

Kamioni përplas autobuzin, plagosen 2 persona, si paraqitet gjendja e tyre (Detaje)

Një kamion ka përplasur autobuzin në Librazhd dhe si pasojë janë lënduar shtetasit L.S 50 vjeç, banues në Lushnjë dhe A.L 30 vjeç banues...

Balla në Librazhd: Vazhdon puna për sistemimin e pritës së lumit Shkumbin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Kastriot Gurra inspektoi punimet që po kryhen për lotin...

Balla bashkon politikën në Librazhd në 77-vjetorin e Çlirimit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla mori pjesë në ceremoninë e 77-vjetorit të Çlirimit të Librazhdit. Balla në këtë ditë të shënuar...

Fëmijët e Librazhdit zhvillojnë mësimin në lokal, ngjitur luhet bilardo

Fëmijët në Funarë të Librazhdit e zhvillojnë mësimin në ambiente të lokaleve dhe shtëpi të braktisura, që prej prishjes së shkollës nga tërmeti. Fiks...

Zjarret në vend/ Përfshihet nga flakët Pylli i Rryenit në Librazhd, 30 zjarrfikës mbërrijnë me urgjencë

Pre 48 orësh një sipërfaqe pyjore me dushk është nën flakë në fshatin Bardhaj të Rrajcës. Zjarri i cili sipas burimeve është i qëllimshëm është...

Rastet me bark e të vjella, reagon Bashkia Prrenjas: Kërkojnë të keqinformojnë qëllimisht…

Prej dy ditësh, një numër i madh i banorëve nga zona të ndryshme janë paraqitur në spitalin e Prrenjasit me shenja të dhimbjes së...

Ndëshkohet me gjobë pronari i një lokali, u konstatua duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orarit të përcaktuar

Librazhd U konstatua duke ushtruar aktivitet me muzikë pas orarit të përcaktuar për mbyllje ndëshkohet me masë administrative, pronari i lokalit. Shërbimet e Komisariatit të Policisë...

Librazhd, dogji një sipërfaqe pyjore,procedohet penalisht në gjendje të lirë i mituri/ Procedohen penalisht edhe dy shtetas për prerje të paligjshme të pyjeve

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan Librazhd/ Dogji me zjarr një sipërfaqe pyjore në fshatin Pishkash, procedohet penalisht në gjendje të lirë për shkak të moshës...

Aksident në askin Librazhd-Elbasan/ Raportohen dy të lënduar, mes tyre një fëmijë

Librazhd/ Informacion paraprak Më datë 03.07.2021, rreth orës 13:35, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan , në fshatin Xibrakë , mjeti tip " Fiat", me drejtues shtetasin...

Gjenden të vetëvarur në shtëpi, një 73-vjeçar dhe një 70-vjeçar, dyshimet e para

Librazhd/ Belsh Më datë 20.07.2021, rreth orës 05:50, është gjendur nga djali i tij i vetëvarur në banesën pa shenja dhune shtetesi H.K., 73 vjeç,...

Lajmet e fundit