KATEGORIA

LIBRAZHD

Aksident në Librazhd/ Makina përplaset me pemën dhe përmbyset në anë të rrugës (Foto)

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ku një makinë ka përfunduar përmbys. Bëhet me dije se një makinë tip “benz” siç shihet...

Librazhd/ Investimet në infrastrukturë para 25 prillit

Banorë të qytetit të Librazhdit prej më shumë se 1 javë po durojnë pluhurin e kaosin që është shkaktuar nga punimet e Bashkisë në...

Papunësia në Librazhd ka larguar të rinjtë jashtë vendit

Papunësia është një nga problemet më të mëdha në Bashkinë e Librazhdit, ku sipas të dhënave 3300 familje  mbajnë frymën gjallë me ndihmë ekonomike. Kjo...

Shoqëria civile Librazhd diskuton masakrimet që po u bëhen përrenjëve dhe lumenjëve në rrethin e Librazhdit

Shoqëria civile Librazhd drejtuar nga shoqata Agrien ditën e sotme kanë mbajtur një konferencë për mediat duke theksuar rëndësinë e bashkëpunimit midis shoqërise civile...

Erozioni rrezikon të shembë rrugë dhe të fundosë shtëpi në Librazhd

Nga Ediola Terziu Ekspertët: Zgjidhja vjen duke respektuar mjedisin dhe mbjellë sa më shumë pemë Erozioni  konsiderohet një pasojë e drejpërdrejtë e dëmtimit apo zhveshjes së...

COVID-19 i merr jetën studentit nga Librazhdi. Postimi i ndjerë i dekanatit

COVID-19 i ka marrë jetën një 21-vjeçari nga fshati Polis i Librazhdit, i quajtur Emiljano Tola. Ky i fundit, ishte student në vitin e tretë...

Në shtëpinë e 60-vjeçarit me Covid në Librazhd që preu damarët: Mjekohej në shtëpi bashkë me gruan dhe motrën

Një 60-vjeçar në fshatin Polis Qendër në Librazhd i ka dhënë fund jetës duke prerë damarët. Mësohet se Xhevahir Shkurti ishte i infektuar me...

Vret veten me thikë 60-vjeçari me Covid-19 në Librazhd. Emri

Një 60-vjeçar me koronavirus është gjetur pa shenja jete në banesën e tij ën fshatin Polis Qendër në Librazhd. Bëhet fjalë për Xhevahir Shkurtin,...

E infektuar me COVID-19, humb jetën infermierja nga Elbasani

Infermierja Fatime Poçi është ka humbur betejën me covid-19 duke u ndarë kështu nga jeta. Lajmin e kanë bërë publik “Urdhri i Infermierit shqiptar”....

Ndahet nga jeta nga Covid stomatologu i njohur i Librazhdit

Ndërron jetë nga virusi i rrezikshëm Covid-19 stomatologu i njohur në qytetin e Librazhdit, Ndriçim Halili. Lajmin për ndarjen nga jeta të stomatologut të njohur...

Lajmet e fundit