Konfirmohet vdekja e Prigozhin nga testi gjenetik në Moskë

0

Konfirmohet vdekja e shefit të Wagner Yevgeny Prigozhin, pas analizës gjenetike të trupave të gjetur në rrëzimin e avionit.

Komiteti Hetues tha se identitetet e të 10 viktimave ishin vërtetuar dhe korrespondonin me ato në listën e pasagjerëve të fluturimit.

Avioni privat i Prigozhin u rrëzua në veri-perëndim të Moskës më 25 gusht, duke vrarë të gjithë ata që ishin në bord.

Kremlini ka mohuar spekulimet se ishte fajtor për rrëzimin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu