LAJM I FUNDIT/ Iu doli emri si kushërinj të Saimir Tahirit, SPAK kërkon 63 vite burg për anëtarët e grupit Habilaj

0

 

Prokuroria e Posaçme SPAK kërkoi 63 vite burg në total për anëtarë të grupit kriminal të ashtu quajtur Habilaj.

Ata akuzohen për trafik e kultivim narkotikësh në kuadër të grupit kriminal.

Konkretisht SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 vite burg, Nezar Seiti 15 vite burg, Meridian Sulaj 15 vite burg dhe Fatmir Minaj 15 vite burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here