Maturantët e Elbasanit : Testi ishte mesatar por kamerat dhe rreshtimi na shtuan stresin

0

Mbi 30 mijë maturantë në të gjithë vendin i janë nënshtruar ditës së sotme provimit të parë të maturës atij të gjuhës së huaj. Risia e këtij viti sic është bërë me dije dhe nga ministra arsimit Evis Kushi ka qënë prania e kamerave në ambjentet ku është zhvilluar provimi. Këtij testi iu nënshtruan edhe maturantët e Elbasanit. Provimi nisi në orën 10:00 dhe përfundoi në 12:30 ku maturantët në dalje të provimit thanë se provimi ishte i një niveli mestar dhe se me njohuritë e ushtruara gjatë vitit provimi për ta ishte dhe me i thjeshtë. Për ta prania e kamerave ia shtoi dozën e stresit, ndërsa shprehen të surprizuar për daljen e tezes në rrjetet sociale.

InfoWeb Media

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu