Me makinë të modifikuar dhe 6 kg kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

0

Një shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi është kapur me 6 kilogramë kokainë. Tristemondo shkruan se i riu shqiptar me banim në Chianciano Terme u ndalua nga karabinierët teksa po udhëtonte me makinë.

I riu u ndalua të ngiste makinën tip Golf në daljen Chiusi-Chianciano Terme. Ishte qëndrimi i tij nervoz, i cili bëri që autoritetet të kryenin një kontroll të detajuar. Sapo makina ndaloi, karabinierët vunë re shenja të dukshme nervozizmi të shfaqura nga i riu, ndaj vendosën duke u bërë dyshues dhe duke kërkuar mbështetjen e kolegëve të tjerë, për të kryer kontroll më të saktë.

Karabinierët e shoqëruan të riun në rajon dhe, gjatë kontrollit të mëpasshëm, zbuluan se makina, përveçse ishte veçanërisht efikase dhe për rrjedhojë e përshtatshme për t’u arratisur, ishte edhe e modifikuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu