Me video/ Shihni se si bandat shqiptare grabisin biçikletat dhjetëra mijëra pound në lagjet e pasura të Londrës!

0

Bandat e dhunshme shqiptare kanë hartuar lista të biçikletave të nivelit të lartë me vlerë mijëra paund dhe synojnë kalorës në një pjesë të pasur të Londrës.

Një çiklist me një biçikletë rrugore 15,000 paund, Pinarello pranë Regent’s Park u sulmua nga grabitës që shkuan në vendngjarje me një motor, të cilët u dëgjuan duke thënë: “Kjo është në listë”.

Muajt e fundit ka pasur një mori grabitjesh midis orës 5 dhe 7 të mëngjesit, duke synuar çiklistët që përdorin parkun përpara se të lejohen makinat.

Disa organizata britanike të çiklizmit, duke përfshirë prodhuesin e biçikletave Brompton, po përgatisin një letër për Sir Mark Rowley, komisionerin e Policisë Metropolitane, duke bërë thirrje për më shumë oficerë që të vendosen në zonë.

The Times raporton se viktimave u është thënë nga policia se sulmet po kryhen nga një bandë shqiptare që po i dërgon mjetet në Rusi në mes të sanksioneve të vendosura ndaj vendit pas pushtimit të Ukrainës nga Vladimir Putin.

Një numër i organizatave britanike të çiklistëve, duke përfshirë prodhuesin e biçikletave Brompton, mendohet se po përgatiten t’i shkruajnë komisionerit të Policisë së Met, Sir Mark Rowley, në një përpjekje për të pasur më shumë oficerë që patrullojnë zonën.
Grupi Regent’s Park Cyclists tha se më shumë se 30 klube, të cilat përbëhen nga më shumë se 5,000 anëtarë, janë drejtuar për më shumë siguri në zonë.

Sean Epstein, kryetar i grupit Regent’s Park Cyclists, tha për MailOnline: “Sulmuesit janë me të vërtetë atje në kërkim të njerëzve. Ata nuk kanë targa, heqin targat nga biçikletat, veshin kapuç. Ata janë të përcaktuar qartë në rolin e tyre”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu