Meta poston poezi , Yuri Kim i lë komentin epik

0

Nëpërmjet Twitter, Presidenti i Republikës ka sjellë pasazhe nga poezia e Henry Longfellow, të cilin e cilëson si një prej poetëve të tij më të dashur. E ndërsa Meta e citon Henry Longfelloë kur përshkruan hyrjen fitimtare të Gjergj Kastriot Skënderbeut në Krujë, Yuri Kim i ka komentuar duke uruar që miqësia mes Shqipërisë dhe SHBA jetoftë mijëra vite.

Statusi i Metës

Poeti amerikan, shumë i dashur për mua, Henry Longfelloë, përshkruan hyrjen fitimtare të Gjergj Kastriot Skënderbeut në Krujë me këto vargje: “The city Croia called, The city moated and walled, The city where he was born, – And above it the morning star”.

KOMENTI I AMBASADORES KIM

Qëndoftë Kruja për një mijë vjet! Qëndroftë Flamuri i Shteteve të Bashkuara dhe Flamuri i Shqipërisë, miqësia mes tyre qoftë edhe më gjatë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu