Mjegull e dendur në Kukës, rrugët ‘pushtohen’ nga akulli, disa fshatra pa drita

0

Qyteti i Kukësit është zgjuar sot me një mjegull të dendur, që ka ‘pushtuar’ të gjithë qytetin dhe rrethinat e tij.

Shkak për këtë situatë janë bërë temperaturat tepër të ulëta në këtë qark, ndërsa vihet re një prezencë e shtuar e akullit në akset kryesore të qytetit, të cilat përbëjnë një rrezik të madh për automjetet, por edhe për kalimtarët.

Ndërkohë, si pasojë e temperaturave të ulëta, raportohet se disa fshatra janë pa drita, të cilat kanë ardhur si pasojë e avarive në rrjetin kryesor të furnizimit me energji elektrike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu