Momente nga përcjellja për në banesën e fundit të Heroit Arjan Sala

0

Trupi i pajetë i 32-vjeccarit Arjan Sala u gjet sot pas më shumë se 60 orësh punë intensive të zjarrfikësve dhe ekipeve të shpëtimit.

Heroi i heshtur preku zemrat e të gjithëve dhe pikëlloi të afërmit e tij me këtë ikje kaq të hershme, por la pas emrin e tij, zemrën e madhe dhe sakrificën që i buronte nga shpirti për të bërë vetëm mirë.

Sot, pak para përcjelljes së trupit për në banesën e fundit, është kryer në Xhaminë e kryeqytetit nga hoxhë Ahmet Kalaja, edhe ceremonia e faljes së xhenazes së të riut Arjan Sala. Zoti e mëshiroftë dhe u prehtë në paqe.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu