Moti i keq, OSHEE: Katër fshatra në Gjirokastër pa energji elektrike

0

Situata e furnizimit Gjirokastër Përmbytjet sjellin avari në linjat 35kV Nisur nga situata e krijuar prej motit te keq, ne disa zona te vendit ka probleme te furnizimit me energji elektrike. Në rajonin Gjirokaster, situata paraqitet kritike per shkak te prurjes se lumejve nga reshjet e shumta. Sikurse shihet ne video, linja 35Kv Gjirokastra 2-Grapsh ndodhet jashtë pune pasi eshte zhvendosur shtylla e tensionit te larte. Pa energji ndodhent banoret e zonave Zagori, Grapsh, Dropull i Poshtem dhe Dropulli i Siperm. Sakaq, si rezultat i rritjes se nivelit te ujit ne Nst Poçem eshte stakuar linja 35kV Ballsh-Poçem per efekt sigurie. Brigadat e OSSH, Njësia Tensioni i Lartë ndodhet në terren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu