Motrat Pojani të ofenduara nga veprimi i Metës : Mehdi Bushati, një plehrë e komunizmit

0

Motrat Pojani kanë bërë reagimet e tyre të shumta në InstaStory për veprimin e Ilir Metës.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka dekoruar Mehdi Bushatin me titullin “Kalorës i Flamurit”.Reagimet e motrave Pojani kanë qenë të menjëhershme për një arsye madhore.

Sipas tyre Mehdi Bushati nuk e meriton aspak këtë dekoratë,duke iu referuar kështu torturimeve që ai i ka bërë popullit gjatë regjimit komunist.

“Me lini te flas pak per kaloresit e vertete te flamurit @ilirmeta.faqjazyrtare.Gjyshi im,Njazi Bylykbashi,baba i 4 fëmijeve i cili ka vaujtur denimin prej 24 vitesh burg I PASTER politik dhe me gojen e tij me ka treguar per torturat qe Mehdi Bushatit.Ai ka qene hetuesi i gjyshit tim 2 here.Plaget ne trup qe ai qelbesire i ka lene gjyshit tim une i kam pare vete”. shkruan Ina Pojani.

Kështu që , motrat Pojani kanë hapur një peticion për anullimin e dekoratës “Kalorës i urdhërit të Flamurit” për Mehdi Bushatin.Nismës i janë bashkuar edhe mijëra persona të tjerë.

InfoWebTv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here