Veliaj publikon foton ironizuese të Berishës, Bashës dhe Metës:Dje tradhëti qe falja e detit, sot është sabotimi i vaksinës

0

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar pas grevës së kontrollorëve në Rinas, të cilët janë futur në grevë, me pretendimin se nuk janë të aftë të punojnë, pas uljes së rrogës.

Veliaj ka postuar në Twitter një foto ku duket Berisha, Meta dhe Basha, ndërsa shkruan se tradhëtia e tyre dje ishte falja e detit, ndërsa sot është sabotimi i vaksinës.

“Dje tradheti qe falja e detit. Sot tradheti eshte sabotimi i vaksines ne Rinas. Jane te njejtet njerez, me te njejtat menyra antike. Nuk thone kot, i mbyturi, te mbyt!

Shqiperia eshte velur me keta – 30 vite pengesa, bllokime. Le t’i ndeshkojme me vote ne 25 Prill #BollMe”, shkruan Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here