Në garë për kreun e SPAK, KLP verifikon kushtet ligjore për tre kandidatët (EMRAT)

0

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar listën për kandidatët për drejtues të SPAK. Tre kandidatët për të marrë drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Anti Korrpusion  janë Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili.

KLP ndërkohë ka administruar platformat e tyre dhe sipas relacionit plotësojnë kushtet ligjore.

Intervistat e kandidatëve dhe votimi për pasardhësin e Arben Krajës në krye të SPAK pritet te zhvillohen në një dite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu