Nga ish- ministër dhe akademik, si dukej Anastas Angjeli kur ishte 18-vjeç në shkollën ‘Skënderbej’?

0

Anastas Angjeli është një nga emrat e njohur të Partisë Socialiste. Ai ka mbajtur pozicione të rëndësishme drejtuese, deputet dhe ish-ministër i Financave në qeverisjen e PS.

Ai është një biznesmen i spikatur si dhe akademik dhe Presidenti i Universitetit Mesdhetar.

Prof. Dr. Anastas Angjeli është dekoruar edhe me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”.

Infoweb Media ka mundur të sigurojë një foto kur ai ishte vetëm 18-vjeç në shkollën ‘Skënderbej’ në Tiranë. Atëherë ndoshta nuk e imagjinonte kurrë se do ishte njeriu i suksesshëm si sot. Ndoshta kishte për ideal mbrojtjen e atdheut. Infoweb Media

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu