Ngjarje e pazakontë në Bolonja. Shqiptari sulmon priftin italian dhe e bën për spital

0

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali, protagonist i së cilës është bërë një shqiptar.

Të premten në qendër të Bolonjës, 25-vjeçari shqiptar ka sulmuar një prift.

Sipas mediave italiane kleriku At Domenico Vittorini, kreu i bazilikës së San Giacomo, u sulmua pranë kishës së tij.

Raportohet se shqiptari ka të kalaur kriminale. Mediat shtojnë se ai fillimisht debatoi me klerikun dhe më pas e goditi me grushte disa herë, thanë burimet lokale.

Bëhet e ditur se është arrestuar nga policia ndersa kleriku 54-vjeçar është dërguar në spital për trajtim.

Burimi: viveremacerata.it |joq.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here