Nis prishja e objekteve pa leje në zonën bregdetare

0

Aksioni i prishjes së ndërtimeve pa leje nga Velipoja në Ksamil ka nisur mëngjesin e kësaj të hëne sikurse ishte paralajmeruar nga kryeministri Edi Rama.Sakaq, pronarët e hoteleve kanë pretendimin se po prishen edhe objekte të tyre, të cilat janë me leje, shkruan InfoWebTv.

Objeket të cilat bien ndesh me ligjin dhe ato pa një certefikate pronesie  që janë skualifikuar nga ASHK , janë shembur ditën e sotme nga IKMT, mbështetur edhe nga Policia e Shtetit.

Edhe në Velipoje IKMT nuk është kursyer të prish çdo objekt pa leje në vijën bregdetare.

Ky aksion do vijojë, por shqetësuese mbeten inertet që do të lenë pas këto prishje, duke ofruar një pamje aspak të këndshme.

infowebtv.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here