Nuk ka vendim për inceneratorin e Fierit/ Shtyhet seanca, shkak mungesa e prokurorit

0

Shtyhet senaca paraprake për kalimin ose jo për gjykim të inceneratorit të Fierit. Infoweb Media mëson se shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e prokurorit Dritan Prenci.

Seanca e radhes do të mbahet më 24 mars.

Të pandehur për inceneratorin e Fierit, janë marëe ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, ish-deputeti Alqi Bllako dhe 18 persona të tjerë.

Akuzat e ngritura ndaj tyre janë korrupsion, shpërdorim detyre dhe pastrim i parave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu