Nuk ndalen ngjarjet e rënda në Elbasan. Përfshihet nga flaka automjeti në mes të qytetit

0

Një automjet tip Audi, në pronësi të shtetasit M.K., është djègur në orët e para të mëngjesit. Dyshohet se zjárrvënie e qëllimshme ndaj mjetit që iu vu fláka teksa ishte parkuar në qendër të qytetit, ekzaktësisht në lagjen “Aqif Pasha”.

Ngjarja ndodhi rreth 100 metra larg nga drejtoria e Pòlicisë në Elbasan.

Pak minuta më parë u raportua se të shtèna me ármë zjárri janë dëgjuar në orë e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Elbasanit. Shënjestra dyshohet të ketë qenë shtetasi i identifikuar si Petrit Çarçiu, i ka shpëtuar plùmbave. Ngjarja ndodhi rreth orës 00:30, në fshatin Byshek, Elbasan.

Shènjestra telefonoi menjëherë Sallën Operative të DVP Elbasan duke thënë se në rrethana ende të paqarta është qèlluar me ármë zjárri në drejtim të mjetit të tij, me të cilin po udhëtonte së bashku me djalin.

Nga të shtènat nuk ka asnjë të plágosur por vetëm dème materiale të mjetit me të cilët udhëtonin shtetasit e lartëpërmendur. Shërbimet e Pòlicisë vijojnë punën për sqarimin dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu