OBSH jep lajmin e mirë, miratohet përdorimi i vaksinës kineze Sinovac

0

OBSH ka vendosur ditën e sotme të miratojë për përdorim urgjent vaksinën kineze Sinovac.

“LAJM I MIRË
OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit”, shkruan Manastirliu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here