Opozita në protestë, për çfarë reagoi Edi Rama?

0

Edi Rama ka shpërndarë postimin e Alastair Campbell: “Ne jemi taksapagues dhe jo pushtues” … Shqiptarët që jetojnë në Britani duke bërë të qartë se çfarë mendojnë për Sekretarin tonë të Brendshëm të krahut të djathtë në protestë në Parlament.

Mijëra shqiptarë që jetojnë në Britaninë e Madhe janë mbledhur në qendër të Londrës për të protestuar kundër “diskriminimit dhe ngacmimit” të shqiptarëve nga qeveria e Rishi Sunak. Sekretarja e Brendshme Suella Braverman i përshkroi refugjatët shqiptarë në MB si një “pushtim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu