Pamje dramatike nga përmbytja e Librazhdit nga shiu dhe dherat

0

Librazhdi për dy orë dje pasdite është goditur nga reshje me një intensitet të madh, që shkaktuan përmbytje në qytet dhe rrëshkitje dherash.

Në këtë situatë dramatike ndikuan shumë edhe punimet në rrjetin e ujësjellës-kanalizimeve që janë duke u bërë dhe shkaktuan grumbullimin e inerteve në disa vende për shkak të rrëkeve.

Për tërë natën punëtorët e bashkisë kanë larguar dherat dhe kanë larë qytetin për ta kthyer në normalitet në mëngjes.PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu