Pas 100 vjetësh merr pasaportën shqiptare. I moshuari e puth dhe nuk ndal dot lotët

0

Blogeri Olti Curri ka publikuar videon prèkëse të një të moshuari, i cili është pajisur me pasaportë shqiptare, pas rreth 100 vitesh. Sipas historisë që tregon Olti, i moshuari është larguar shumë herët nga Shqipëria dhe në periudhën e komunizimit i është refuzuar marrja e nënshtetësisë.

“Zoteria ne video emigroi nga Shqiperia ne vitet e komunizmit duke ju privuar nenshtetesia shqiptare. Tani qe po mberrin ne 100 vjetorin e tij ai mori pashaporten duke u rikthyer ne shtetas shqiptar”, shkruan Olti në postimin e tij.

Ndërkohë që siç shihet edhe në video, zotëria puth pasaportën shqiptare, të cilën mund ta marrë pas kaq shumë vitesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu