Pësoi humbjen e parë në karrierë, reagon Florian Marku: E kisha harruar këtë ndjesi! Do rikthehem më i fortë se kurrë!

0
LONDON, ENGLAND - MARCH 31: Florian Marku acknowledges the fans as he enters the ring prior to the IBO Inter-Continental Welterweight Title fight between Florian Marku and Chris Kongo at The O2 Arena on March 31, 2024 in London, England. (Photo by James Chance/Getty Images)

LONDON, ENGLAND – MARCH 31: Florian Marku acknowledges the fans as he enters the ring prior to the IBO Inter-Continental Welterweight Title fight between Florian Marku and Chris Kongo at The O2 Arena on March 31, 2024 in London, England. (Photo by James Chance/Getty Images)
20:11 | 1 PRILL 2024
SHPËRNDA

Boksieri shqiptar Florian Marku ka reaguar për herë të parë pas humbjes ndaj boksierit britanik Chris Kongo mbrëmjen e djeshme në Britani të madhe.

Pas 13 ndeshjesh fitore në boksin profesionist, Marku shkruan se e kishte harruar ndjesinë e humbjes pasi kishte shumë kohë pa e provuar. Duke falenderuar shqiptarët e pranishëm në stadium ku u mbajt ndeshja, Marku u shpreh se do të rikthehet më i fortë se kurrë.

“Faleminderit Zotit per gjithcka si në fitore por edhe në humbje. Kam shumë vite pa perjetuar dicka të tillë në karrierën time. E kisha harruar këtë ndjenje, por dje nuk ishte nata ime, keshtu ishte e shkruajtur. Justifikimet sme pelqejne! Dua tju falenderoj nga zemra te gjithe ata qe ishin dje ne stadium dhe te gjithe ju qe me keni ndjekur nga ekrani! Do rikthehem me i forte se kurrë” – ka shkruar Marku.

Mbrëmë (31 mars), boksieri shqiptar humbi për herë të parë në karrierën e tij si profesionist në kategorinë e peshave të lehta. Britaniku Chris Kongo, mori fitoren pas 10 raundesh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu