Rama takohet me Orban në Budapest, arrihet marrëveshje mes Hungarisë dhe Shqipërisë për…

0

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Hungari ka zhvilluar një takim me kryeministrin Viktor Orban, ku burime bëjnë me dije se është konkluduar marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe një vendi anëtar të BE për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vanksinimit.

STATUSI NGA EDI RAMA

Budapest – Një ditë e veçantë pune me kryeministrin Viktor Orbán dhe delegacionet përkatëse, mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here