Rënia e avionit në Milano, mes viktimave edhe një nga njerëzit më të pasur të Rumanisë, gruaja dhe djali i tij

0

Një ngajrje e rëndë ndodhi ditën e sotme në Milano, ku një avion privat me 8 persona në bord u rrëzua dhe për pasojë kanë humbur jetën të 8-të personat që ishin në bord.

Aeroplani ishte nisur nga aeroporti Linate i Milanos, drejtuar për në Sardenjë, me shtatë pasagjerë dhe pilotin.

Bëhet me dije se në mesin e viktimave është edhe miliarderi rumun Dan Petresku, 68 vjeç, i cili ishte një nga njerëzit më të pasur në Rumani. Ndërkohë të vdekur mbetën edhe gruaja e tij dhe djali Dan Stefano, 30 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here