Rrëzohet avioni ambulancë në Emiratet e Bashkuara Arabe, humbin jetën katër persona

0

Një aeroplan i ambulancës në Abu Dabi, i drejtuar nga policia e këtij shteti, është rrëzuar të shtunën, duke lënë të vdekur katër persona.

Policia e Abu Dabit nuk dha hollësi për vendin ose shkaktarin e aksidentit, shkruan India Today.

Sidoqoftë, zyrtarët policorë thanë se në mesin e viktimave janë dy pilotë, një mjek civil dhe një infermier.

Autoritetet shprehën ngushëllime për familjet, miqtë dhe kolegët e viktimave të këtij aksidenti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here