“Sa hoqi pantallonat u prish”/ Zbardhen përgjimet e reja nga dosja “Zhuri”: 5 herë brenda natës për 500 euro

0

Të tjera përgjime janë zbardhur nga bisedat e 5 pesë vajzave që u arrestuan një ditë më parë, të cilat ushtronin prostitucion në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, në zonën e Kavajës.

Në bisedat me përmbajtje të fortë erotike, flitet për pazaret mes prostitutave dhe klienteve të tyre. Në biseda, ato rrëfejnë edhe “eksperiencat’ e tyre me klientët.

Kujtojmë këtu që dy pronarët e hoteleve, Bujar Gjuzi dhe Fatmir u lanë në burg nga Gjykata e Kavajës, së bashku me 5 vajzat që ushtronin prostitucion. Dy pronarët e hoteleve akuzohen për “Përshtatje të ambienteve për ushtrim prostitucioni”, ndërsa vajzat akuzohen për “ushtrim të prostitucionit”.

Pjesë nga përgjimet:

“Sa lek e ke?”. Vajza e pyet për moshën dhe për sa kohë e do. I përgjigjet “50 dhe hotelin e paguan ti”. Në një rast tjetër vajza përgjigjet. “40 euro nëse e bëjmë në makinë, gjysmë ore 2 herë”. Një rast tjetër i kapur në përgjime një nga vajzat ankohet për klientët. “Mirë bereqaves të ankohem me vrèt zoti më ka ecur, por njëri më dha 20 mijë lekë dhe sa hoqi pantallonat u prish. Kot fare!”.

Tjetra ia kthen: “Mos u mërzit një herë mirë, një herë keq”. Një rast tjetër një nga vajzat ankohet se nuk ka klientë. “Dobët është se kanë ikur refugjatë po hajde bereqaves mua më zgjedhin se jam e pastër. Edhe ata i laj nga mesi e poshtë se e ruaj pastërtinë vetë. Rroba ka plot. Jo si ajo lushnjarja, zhùlse. Ka ikur punon në Durrës tani”.

“Si shkoi sot?”. “Dobët 2 veta kam kapur sot deri në 20:40”. “Edhe unë 1 por të pakompletuar”. Më 3 janar të këtij viti një prej klientëve vë bast me njërën nga vajzat nëse ai arrinte të bënte 5 herë sèks në 1 natë do i jepte 500 euro në të kundërt do e paguante 50 euro. Në një rast tjetër një klient i çon sms një prej vajzave të përfshira në këtë skemë pròstitucioni.

“Na gjej na një shoqe se jam me 4 shokë”. Ajo ia kthen “S’ka gjë se i mbaj unë të gjithë tek e tek”. Në 30 janar një prej vajzave i shkruan një klient: “Doktori jam, shoku i X, kur do ta lemë për t’u takuar me atë shoqen? Jo këtë të herës së fundit atë tjetrën. Më thuaj se do ta mbyll telefonin për vitin e ri dhe nga data 7 do ta hap”.

Komunikimet mes vajzave që ushtronin pròstitucion dhe klientëve shpesh herë ishin edhe të koduar si për shembull: “Ku je, jam ai djali që u takuam 1 javë më parë, hëngrëm pilaf bashkë” ose “ku je të vij të pimë atë kafen” Nuk mungojnë as mesazhet romantike. “Jam e lumtur të kaloj një natë më ty, unë të fal zemrën, ti më fal dashni”.

Mes komunikimeve është kapur edhe një rivalitet mes 5 të árrestuarave si për shembull: “Shyqyr që iku ajo të kap ndonjë unë se s’paska fare. Kam kap nja dy me 25, inshallah kap edhe dy sot.” Pòlicia ka kapur komunikime ku klientët edhe kèrcënonin si për shembull: “Hajde o majmune se kur të të shoh nesër do të të shkly.” “Pse s’më flet, ku të të gjej të të…. Ose “na merr dhe ndonjë shoqe”. “Ku je se dua të të…”

“O pjeshkë pse se hap telefonin? Po vij nga Fieri të të takoj tek Bishti i Zhurit, do të fus…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu