Shkodër, shefit të krimeve i vendosin tritolin para banesës

0

Ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse para banesës së shefit të krimeve Pëllumb Shpati në Shkodër rreth orës 03:50 të mëngjesit të sotëm.

Si pasojë e ngjarjes  janë shkaktuar dëmtime të lehta në banesën e tij, si dhe është dëmtuar automjeti.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 03:50, në lagjen Dobraç, ka shpërthyer një sasi lënde plasëse, përpara banesës së shtetasit P. Sh., me detyrë shef i Seksionit për Hetimin e Krimeve, në Komisariatin e Policisë Shkodër.

Si pasojë janë shkaktuar dëmtime të lehta në banesën e tij, si dhe është dëmtuar automjeti i tij.

Grupi i posaçëm hetimor i ngritur për zbardhjen e kësaj ngjarjeje, nga veprimet e para hetimore, ka siguruar prova që do të çojnë në identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon puna për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu