Shkoi për pushime, 25-vjeçaria gjen vdekjen pasi dyshohet se është dhunuar nga miqtë që e shoqëronin

0

Një vajzë 25-vjeçare nga Charlotte, Karolina e Veriut, vdiq gjatë një udhëtimi në Meksikë me miqtë muajin e kaluar – por pasi një video tregonte se ajo rrihej, familja e saj po bën thirrje për drejtësi dhe të vërtetën për rrethanat e vdekjes së saj.

Shanquella Robinson, e cila drejtonte një biznes të njohur për gërsheta flokësh dhe një butik në internet, u gjet e vdekur në dhomën e saj të hotelit më 29 tetor, ndërsa ishte me pushime me miqtë në San José del Cabo. Autoritetet lokale thanë të mërkurën se po vazhdojnë të hetojnë vdekjen e saj. FBI në Charlotte konfirmoi për BuzzFeed News se ata kanë qenë në kontakt me familjen e Robinson dhe janë në dijeni të videos që qarkullon në internet.

Nëna e Robinsonit, Salamondra Robinson, tha për mediat se fillimisht miqtë e vajzës së saj thanë se ajo kishte vdekur nga helmimi me alkool.

“Unë fola me të të premten në mbrëmje. Ajo ishte duke darkuar dhe unë nuk fola më me të”, tha nëna e Robinson për WBTV. “Të shtunën në mbrëmje, ata thirrën dhe thanë se ajo nuk ndihej mirë dhe se do të thërrisnin një mjek. Dhe kur ata thirrën, doktori nuk kishte ardhur ende, por ata thanë se ajo kishte helmim nga alkooli.

Por sipas certifikatës së vdekjes, vdekja e Shanquella Robinson u shkaktua nga një dëmtim i rëndë i shtyllës kurrizore dhe luksacion i atlasit.

“Ata thanë se ajo nuk ndihej mirë. Ajo kishte helmim nga alkooli”, tha nëna e saj për WJZY. “Ata nuk mund të merrnin pulsin. Secili nga njerëzit që ishte atje me të po tregonte histori të ndryshme.”

Të mërkurën, prokurorët në Baja California Sur thanë se po vazhdojnë të mbledhin prova dhe të hetojnë rrethanat rreth vdekjes në vilën e klubit të plazhit.

Ditët e fundit u shfaq një video që shfaqte Robinson duke u rrahur në një dhomë hoteli. Robinson është rrëzuar në tokë pasi një person tjetër e godet vazhdimisht në kokë. Personi që filmon videon mund të dëgjohet duke thënë: “A mund të paktën të luftoni?”

Njerëzit në rrjetet sociale kërkuan shumë shpejt drejtësi për 25-vjeçaren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu