Shpërthime dhe të shtëna në Beirut, 2 viktima dhe 7 të plagosur

0

Beirut është “zgjuar” ditën e sotme nga dy shpërthime të mëdha dhe nga të shtëna me mitraloz, ku mbetën të vrarë 2 persona dhe u plagosën 7 të tjerë. Përkrahësit e Hezbollahut dhe lëvizjes Amal ishin mbledhur pranë gjykatës për të protestuar kundër gjyqtarit Tarek Bitar, kreut të hetimit të shpërthimit në portin e kryeqytetit libanez.

Libani është tronditur muajt e fundit nga trazirat dhe mungesa e energjisë, me ndërprerje të vazhdueshme të energjisë sidomos gjatë javëve të fundit. Dy nga shtatë të plagosurit janë në gjendje kritike, sipas Dr. Mariam Hassan nga Spitali Sahel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here