Situata në veri të Kosovës, Policia del me njoftimin e rëndësishëm

0

KOSOVË- Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të vendosë reciprocitet për targat dhe dokumentet serbe ka tensionuar situatën në veri të vendit. Qytetarët bllokuan vendkalimet administrative Jarinje dhe Bërnjak.

Ndërkohë Policia e Kosovës ka dalë me një njoftin të rëndësishëm në lidhje me situatën që po ndodh. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ku u bën apel qytetarëve që të ndjekin rrugë alternative qarkullimi që mos të përballen me radhët e gjata të mjeteve dhe të largohen nga zona e konfliktit.

“Policia e Kosovës ka mbyllur kufirin për qarkullim udhëtar dhe për automjete në pikë kalimet kufitare Bernjak dhe Jarinje, për shkak të bllokimit të rrugëve në drejtim të këtyre pikë kalimeve kufitare Jarinje dhe Bernjak.
Njoftohen të gjithë qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjera kufitare për qarkullim”, thuhet në njoftim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu